FETÖ İle Bağlantılı 48 Şirkete Kayyum Atandı!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalar kapsamında, 48 şirkete kayyum ataması yapıldı.

GÜNDEM 06.10.2017, 18:12 06.10.2017, 23:45
FETÖ İle Bağlantılı 48 Şirkete Kayyum Atandı!

Aydın'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalara devam edildi. Soruşturmalar çerçevesinde yargılanan sanıkların sahibi veya ortağı olduğu 48 şirkete kayyum atanmasına karar verildi.

48 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen davada aralarında Uğur Soğutma Makinaları ve Uğur Motorlu Araçlar AŞ'nin de bulunduğu 48 şirkete kayyum atanmasına karar verildi. Mahkemenin kayyum atanmasına ilişkin kararda, kayyum ataması yapılan şirketlerde FETÖ/PDY örgütü ile olan bağlantılarına dikkat çekildi. 

MAHKEME TARAFINDAN 48 ŞİRKETE KAYYUM ATAMASINA İLİŞKİN KARAR

"Söz konusu kişilere ait şirketlerin bu kişilerin hisselerine yönelik olarak FETÖ/PDY örgütüyle iltisak veya irtibatına ilişkin kuvvetli şüphe bulunduğu, maddi gereğin ortaya çıkarılabilmesi ve el konulan şirketlerin idaresi için gerekli olduğundan, şirketlerin işlerini yürütmek üzere kayyum atanmasına, kayyum olarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) atanmasına oy birliğiyle karar verildi." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)