FETÖ Kurucusu ve Yöneticisi Gülen'in İadesi İçin Önemli Gelişme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions'a FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi için bir mektup gönderdi.

GÜNDEM 23.02.2017, 11:25 23.02.2017, 12:10
FETÖ Kurucusu ve Yöneticisi Gülen'in İadesi İçin Önemli Gelişme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Adalet Bakanlığı görevine getirilen Jeff Sessions'a FETÖ elebaşı hakkında bir mektup gönderdi. Gönderilen mektupta FETÖ elebaşı Gülen'in iade edilmesi belirtiyordu. Bakan Bozdağ mektupta "Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanı olarak atanmanız dolayısıyla en içten tebriklerimi sunar ve görevinizde başarılar dilerim" ifadelerine yer verdi.

TÜRK DEVLETİ FETÖ LİDERİNİN İADE EDİLECEĞİ BEKLENTİSİNDEDİR

Bozdağ tarafından gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı: "Engin mesleki tecrübeniz ve seçkin hukuk kariyeriniz itibariyle bu görevi layıkıyla yerine getireceğinize ve bu sayede ülkelerimiz arasındaki dostane ilişkilerin Bakanlığınız döneminde artarak süreceğine yürekten inanıyorum. Bildiğiniz üzere, iki ülke Adalet Bakanlıklarının en önemli gündem maddesi ABD'nin Pennsylvania eyaletinde ikamet eden, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) kurucusu ve yöneticisi Fetullah Gülen'in iade sürecidir. Teröristbaşı Gülen hakkındaki geçici tutuklama ve iade talepleri zamanında Bakanlığınıza sunulmuş, daha sonra istenilen ek bilgi ve belgeler de ayrıca iletilmiştir. Türk halkı ve devleti, 

15 Temmuz darbe teşebbüsünün talimatını veren ve halen ulusal güvenliğimiz için büyük bir tehdit teşkil eden FETÖ lideri Gülen'in ülkemize iade edileceği beklentisi içindedir. Gülen'in iadesi iki ülke ilişkilerinin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Aramızdaki ikili anlaşma gereğince geçici tutuklama ve iade süreçlerinin hızlı ve müspet bir şekilde neticelendirilmesi önem arz etmektedir. Bu vesileyle, ülkelerimize yönelik her türlü terör tehditlerine karşı samimi işbirliğimizin mevcut ilişkilerimizi daha da geliştireceğini ifade etmek isterim."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (1)
lualua 3 yıl önce
bu mu önemli gelişme? biz de bir şey oldu sandık, her zaman yaptıkları şey önemli felan değil.