FETÖ'nün Eğitim ve Mali Yapılanmasına 98 Gözaltı Kararı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'eğitim ve mali yapılanmasına' yönelik yürütülen operasyon ile 98 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

GÜNDEM 20.09.2017, 12:28 20.09.2017, 12:46
FETÖ'nün Eğitim ve Mali Yapılanmasına 98 Gözaltı Kararı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İzmir'de 'eğitim ve mali yapılanmasına' yönelik yürütülen operasyon ile gözaltı kararı verilen 98 kişiden 83'ü yakalanarak emniyete götürüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütütülen operasyonda aralarında resen emekli olan 4. sınıf emniyet müdürünün de yer aldığı soruşturma kapsamında FETÖ'nün kapatılan okul ve kayyum atanan şirketlerinde çalıştıkları belirtilen 98 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

83 Kişi Gözaltına Alındı

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Menemen, Aliağa, Bergama, Ödemiş, Torbalı, Tire, Kemalpaşa ve Menderes İlçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar ile 83 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

15 Kişinin Yakalanması İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerine başvurulmaları için emniyete götürüldü. 15 kişinin ise yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

FETÖ üyesi olduğu öne sürülen öğretmenlerin yanında 2015 yılında resen emekli edilen 4. sınıf emniyet müdürü de yer alıyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)