FETÖ Operasyonlarının Son Adresi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)

FETÖ operasyonları çerçevesinde işleme başlanmamış tek kurum MİT olarak yer almaktaydı. Ancak MİT genelinde de temizlik başlatıldı.

GÜNDEM 27.09.2016, 13:27 27.09.2016, 13:38
FETÖ Operasyonlarının Son Adresi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)
15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ operasyonları kapsamında bütün devlet kurumları, partiler, dernekler, sendikalar, vakıflar, okullar gibi hemen hemen ülkenin her yerinde operasyonlar, gözaltına alınmalar ve tutukluluklar gerçekleştiriliyor. Ancak şuana kadar MİT' e yönelik bir operasyon henüz uygulanmamıştı. Yapılan operasyonlara bir yenisi daha ekledi ve MİT içerisinde de temizlik başlatıldı.

Milli İstihbarat Teşkilatı' nın başında bulunan Hakan Fidan' ın da 15 Temmuz darbe girişimi döneminde adı sıkça anılmıştı. Yapılan operasyon kapsamında MİT dahilinde de ihraçlar uygulandı ve bazı kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Toplamda 87 kişi ihraç edilmiş durumda.

MİT zafiyet yaratıyor düşüncesi hakimdi.

15 Temmuz darbe girşimi kapsamında gündeme gelen MİT, zafiyet yaratmak, zemin hazırlamak gibi nedenlerle gündeme gelmiş, vatandaşların tepkisini çekmişti. Ancak şuan itibariyle ihraçların ve daha detaylı incelemelerin gerçekleştiğini aktarmak mümkün.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)