FETÖ Soruşturması: 102 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Konya merkezli 30 ilde FETÖ operasyonu gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonlarda FETÖ ile bağlantılı oldukları öne sürülen aralarında örgütün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 102 kişi gözaltına alındı.

GÜNDEM 07.02.2017, 09:34
FETÖ Soruşturması: 102 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Konya merkezli 30 ilde operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon kapsamında 102 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında örgütün üst düzey yöneticilerinin de olduğu belirtildi.

AKTİF ROL OYNAYAN KİŞİLER TESPİT EDİLDİ

Anadolu Ajansı muhabiri konu ile ilgili olarak çeşitli bilgiler toparladı. AA muhabirinin aktardıklarına göre Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri örgüte finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak eden kişilere soruşturma açıldığını ifade etti. Açılan soruşturma kapsamında örgütte aktif rol oynadığı değerlendirilen kişiler tespit edildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON 

Konu ile ilgili olarak Konya merkezli 30 ilde haklarında gözaltı kararı çıkarılan 102 kişinin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)