FETÖ Şüphelisi Eski İki Hakim Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı!

Haklarında yakalama kararı bulunan eski iki hakim Yunanistan'a kaçarken yakalandı.

FETÖ Şüphelisi Eski İki Hakim Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı!

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel/Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargı ayağına yönelik süren soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan eski iki hakim Edirne üzerinden Yunanistan'a kaçmak üzereyken yakalandılar.

FETÖ ŞÜPHELİSİ İKİ HAKİM KAÇMAK ÜZEREYKEN YAKALANDI

Konu ile ilgili olarak alınan bilgilere göre, Edirne Jandarma Komutanlığı istihbarat şubesi ekipleri bir istihbarat aldılar. Alınan istihbarat göre, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi hakim ve savcılar Edirne üzerinden Yunanistan'a kaçma girişiminde bulunacaklardı. Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında Pakistan uyruklu kişilerinde bulunduğu grup gözaltına alındı. 

YAKALANAN ESKİ HAKİMLER GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınan arasında Fetullahçı Terör Örgütü Paralel/Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargı ayağına yönelik süren soruşturma kapsamında aranan eski hakimler Bülent Kınay ve Fatih Mehmet Uslu'nun da olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan eski hakim Bülent Kınay'ın HSYK 16. Dairesince ''futbolda şike davasına'' bakan hakimler için açılan inceleme kapsamında üye hakim sıfatıyla inceleme başlatılmıştı. Diğer şüpheli eski hakim Fatih Mehmet Uslu'nun da Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri arasında yer aldığı aktarıldı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 01:53
YORUM EKLE