Fırat Kalkanı Harekatı'nda Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda karadan ve havadan yürütülen operasyonda 77 hedef vuruldu. DEAŞ mensubu 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Genel Kurmay Başkanlığınca yapılan açıklamaya göre,DEAŞ ve diğer terör örgütlerini bölgeden temizlemek,sınır güvenliğini sağlamak ve koalisyon güçlerine destek vermek için 24 Ağutos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı 178. gününde devam ediyor.

AA'nın haberine göre; Kara Kuvvetleri Komutanlığınca yapılan operasyonda DEAŞ'a ait 70 hedef olası barınma yerleri ve silah mevzileri kontrol altına alındı.Hava Kuvvetleri Komutanlığınca yapılan  hava harekatında 7 hedefte teröristierin barınma için kullandığı bina,vinç ve cephanelik,koalisyon güçlerince yapılan hava harekatında bir bombalı araç imha edildi.

Düzenlenen hava harekatında DEAŞ mensubu 13 terörist etkisiz hale getirildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE