Fırat Kalkanı Harekatında 141 Hedef Vuruldu, 28 DEAŞ'lı Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Fırat Kalkanı Harekatında 141 DEAŞ hedefinin vurulduğu ve 28 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

GÜNDEM 20.02.2017, 09:18
Fırat Kalkanı Harekatında 141 Hedef Vuruldu, 28 DEAŞ'lı Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı Harekatı 24 Ağustos 2016 tarihinde başladı. Operasyon 181 gündür devam ediyor. Söz konusu operasyon kapsamında DEAŞ'tan büyük ölçüde temizlenen El Bab'daki terör hedefleri ile tuzaklanan patlayıcıların temizlenmesine yönelik çalışmalara devam ediliyor. Fırat Kalkanı Harekatının 181. gününde gün boyu devam eden operasyonlarda 122 hedef karadan, 19 hedef ise havadan ateş altına alındı.

Genelkurmay Başkanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada 28 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklama şöyle;

"Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 122 DEAŞ hedefine atış yapılarak, barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alınmış; Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından da 18 DEAŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekatları sonucunda, teröristlerce barınma maksatlı kullanılan 14 bina, karargah olarak kullanılan 2 bina, 1 cephanelik ve mühimmat yüklü 1 araç imha edilmiştir. Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatları sonucunda 1 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiş, 1 araç imha edilmiştir. İcra edilen topçu atışları ve hava harekatları ile toplam 27 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)