Fırat Kalkanı Harekatında Son Durum: 110 Hedef Vuruldu, 14 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Fırat Kalkanı Harekatının 183. gününde son durum yayımlandı. Son durumda DEAŞ'a ait 110 hedef karadan ve havadan vuruldu. Operasyonlarda top atışları ve hava harekatları sonucu 14 terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 22.02.2017, 09:34
Fırat Kalkanı Harekatında Son Durum: 110 Hedef Vuruldu, 14 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 183'üncü gününde, terör örgütü DEAŞ'a ait 110 hedef karadan ve havadan vuruldu. Topçu atışları ve hava harekatları sonucu 14 terörist etkisiz hale getirildi.

Konu ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığından bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor.

Fırat Kalkanı Harekatının 183. gününde El Bab'da muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle büyük ölçüde kontrol sağlandı. Ayrıca El Bab'ın DEAŞ unsurlarından temizlenmesine yönelik operasyon devam ediyor. 

DEAŞ'a yönelik operasyonlarda 183. günde top atışları sonucunda 14 terörist etkisiz hale getirildi. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)