Fırat Kalkanı Harekatından Acı Haber: Şehit ve Yaralılar Var

Suriye'nin El Bab bölgesinde DEAŞ'ın yerleştirdiği patlayıcıları bölgeden temizleme çalışmaları esnasında bir astsubay şehit oldu, iki asker yaralandı.

GÜNDEM 21.02.2017, 10:18 21.02.2017, 11:01
Fırat Kalkanı Harekatından Acı Haber: Şehit ve Yaralılar Var

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 182. gününde, Özgür Suriye Ordusu güçlerine destek veren Türk askerlerinin, terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen bölgede yürüttüğü patlayıcı temizliği esnasında iş makinesi el yapımı patlayıcının (EYP) üzerinden geçti.El Bab'daki patlamada Jandarma Astsubay Yavuz İşcan şehit düştü, 2 asker yaralandı.

Hürriyet'in haberine göre, yaralı askerler Kilis Devlet Hastanesi'ne tedavi için gönderilirken, şehit olan astsubayın cenazesi helikopterle sınırdan alınıp Gaziantep Adli Tıp morguna getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan da konula ilgili yapılan açıklamada, "Gün içinde mayın ve EYP temizliği esnasında, bir iş makinasının EYP’ye basması sonucu 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış; yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.

Fırat Kalkanı harekatı başladığından itibaren şehit sayısı 69'a yükseldi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)