Flaş Gelişme! Adana'daki Yurt Yangınıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı !

Adana'da özel bir öğrenci yurdunda meydana gelen yangınla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Detaylar...

Flaş Gelişme! Adana'daki Yurt Yangınıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı !
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda 12 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında yurt müdürünün de bulunduğu 6 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Yeldan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aladağ'daki özel öğrenci yurdundaki yangınla ilgili soruşturma çerçevesinde yurt müdürü, 3 eğitmen ve 2 hizmetlinin gözaltına alındığını söyledi.

Açıklamaların ardından, Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı 8 kişi hakkında daha gözaltı kararı çıkarıldığını, yangının ihmaline ilişkin kişilerin tespit edilmesi için soruşturmaların devam ettiğini açıkladı. Hakkında gözaltı kararı çıkarılanların arasında dernek yöneticileri de var. 

Başsavcı Yeldan, yangında hayatını kaybeden 12 kişiden, Adli Tıp Kurumu Adana Grup Başkanlığına DNA testi için getirilen 9'unun cenazesi ile bu kişilerin yakınlarından alınan DNA örneklerinin eşleştirilmek üzere İstanbul'a gönderildiğini kaydetti.

Kamupersoneli.net | AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 12:00
YORUM EKLE