Flaş Gelişme! DEAŞ Karşısında Sokak Savaşçıları Hamlesi

El Bab'da terör örgütü DEAŞ mensuplarına karşı büyük bir operasyon öncesinde bölgeye asker takviyesi yapıldı. Takviye edilen askerler şehir savaşlarında uzmanlaşmış kişilerden seçildi.

GÜNDEM 11.01.2017, 09:20 11.01.2017, 09:39
Flaş Gelişme! DEAŞ Karşısında Sokak Savaşçıları Hamlesi
 Suriye'nin El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ mensuplarına karşı büyük bir operasyon gerçekleştirilecek. Yapılacak olan operasyon öncesinde bölgeye asker takviyesi yapıldı. Şehir savaşlarında uzman olan özel eğitimli unsurlar bölgeye sevk edildi. 

Türk askerinin her adımda mayınlar patlayıcılar ve intihar bombacılarına karşı verdikleri mücadele kapsamında El Bab'da terör örgütü DEAŞ'a karşı büyük bir operasyon başlatılacak. Söz konusu operasyon için asker takviyesi yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Milliyet'in haberine göre kış şartlarında ağır ilerlendiği belirtiliyor. Bölgede sivillerin bulunduğundan dolayı operasyon süreci daha da hassas şekilde devam ettiriliyor.

DEAŞ unsurları bölgede bulunan sivil halkı kendilerine canlı kalkan olarak kullanıyorlar.

Söz konusu operasyon kapsamında çok fazla görüntü kaydedilemiyor ancak Türk Silahlı Kuvvetleri gereken bilgilerin tümünü kamuoyu ile paylaşıyor. Paylaşılan bir diğer bilgide El Bab bölgesinde sokak savaşlarında uzman olan kişilerin sevk edildiği yönünde. 

KAMUPERSONELİ.NET 
Yorumlar (0)