Flaş İddia! Cumhurbaşkanı Erdoğan Melih Gökçek ve 5 Belediye Başkanının İstifalarını İstedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aralarında Melih Gökçek'in de bulunduğu 6 belediye başkanının istifasını istediği iddia edildi.

GÜNDEM 02.10.2017, 20:40
Flaş İddia! Cumhurbaşkanı Erdoğan Melih Gökçek ve 5 Belediye Başkanının İstifalarını İstedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de bulunduğu 6 belediye başkanının istifasını istediği öne sürüldü. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanı sıra, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifaları istendiği iddia edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 6 BELEDİYE BAŞKANINDAN İSTİFALARINI İSTEDİ

Kanal D ana haber bülteninde yer alan bir habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta uzun süredir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Melih Gökçek olmak üzere, çok sayıda belediye başkanından görevlerini bırakmalarını istedi. Konunun yer aldığı habere göre, Melih Gökçek'in dışında  Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifaları istendiği aktarıldı. 

ŞUBAT AYINA KADAR SÜRE VERİLDİ

İstifası istenen belediye başkanlarının arasında Balıkesir'deki ilçe kongresinde yaptığı konuşmayla gündeme gelen ve hakkında parti içerisinde soruşturma başlatılan, Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un da olduğu ifade edildi. Yayımlanan haberde ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu belediye başkanlarına Şubat 2018'e kadar süre verdiği belirtildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)