FLAŞ İDDİA ! FETÖ' den ABD Başkanlık Seçimlerine 2 Milyon Dolarlık Yardım!

FETÖ' nün ABD Başkanlık seçimleri kapsamında, Hilary Clinton' un reklam ve kampanya çalışmalarına 2 milyon dolarlık yardımda bulunulduğu iddia edildi. İşte flaş iddiayla ilgili detaylar...

GÜNDEM 12.11.2016, 16:45 12.11.2016, 16:53
FLAŞ İDDİA ! FETÖ' den ABD Başkanlık Seçimlerine 2 Milyon Dolarlık Yardım!
ABD' de yapılan başkanlık seçimlerine FETÖ' nün 2 milyon dolarlık bir yardımda bulunduğu iddiası gündemi epey hararetlendirdi. Hürriyet Gazetesi' nde yer alan habere göre, FETÖ; Hilary Clinton' un başkanlık kampanyasında kullanılmak üzere 2 milyon dolarlık yardımda bulunduğu ifade edildi.

Farklı farklı isimlerden ve FETÖ' ye ait olduğu belli olmasın diye gizlenen bağışlarda, demokrat partiye yakın kaynaklardan elde edildiği ifade edilen bilgi çerçevesinde, bu tutarın 2 milyon dolarlık bir yardım olduğu aktarılıyor. Habere göre, siyasi ilişkiler kurma ve bunları geliştirmek adına önemli adımlar olduğu ifade edilen bu bağışların, FETÖ' nün Pensilvanyadaki varlığı ve yaşamının teminatı olarak da düşünülüyor.

Özellikle ülkemizde FETÖ' nün iade süreci ve bir türlü iade edilmeyişine yönelik olarak tepkiler gelmeye devam ederken, yer alan bu haber; gündemi epey meşgul edecek gibi görünüyor. Zira Adalet Bakanı' nında, FETÖ iade sürecine yönelik olarak yeterli sayıda delilin sunulduğu şeklindeki açıklamalarıda mevcut durumda.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)