Flaş iddia! Sınıra yakın mahallede yaşayanlara 36 saat süre verildi

Suriye'de düzenlenecek harekat kapsamında yeni bilgiler ve iddialar ortaya atılmaya başladı. Son olarak Türkiye tarafından Suriye'de bulunan teröristlere yönelik düzenlenecek Barış Pınarı Harekatı kapsamında sınırda yaşayan evlere 36 saat süre verildiği iddia edildi. Son dakika gelen bilgilere göre Ceylanpınar kaymakamlığı iddia edildiği gibi bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

GÜNDEM 07.10.2019, 23:01 07.10.2019, 23:18
Flaş iddia! Sınıra yakın mahallede yaşayanlara 36 saat süre verildi

ABD tarafından yapılan açıklamalar ve Türkiye'den verilen cevaplarla Suriye'de teröristlere yönelik büyük bir harekat yapılacağı ortaya konuldu.

Harekat kapsamında askerlerimiz "bir gece ansızın" parolasıyla işaret beklerken bölgeden de yeni bilgiler ve iddialar gelmeye başladı.

DÖRT MAHALLEYE 36 SAAT SÜRE VERİLDİ

Yeni gelen iddialar arasında Urfa’nın Kuzey ve Doğu Suriye’nin Serêkaniyê kenti sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde dört mahallenin boşaltılmaya çalışıldığı ifade edildi.

15 Temmuz, Cumhuriyet, Mehmet Akif Ersoy ve Mevlana Mahalleleri’nin boşaltılacağı iddia edilirken görevlilerin bölgede bulunan evleri tek tek  dolaşarak Urfa Valiliği’nin kararı diyerek 36 saat içinde evlerin boşaltılmasını talep ettiği öne sürüldü.

KENDİ İMKANLARINIZLA TAŞININ!

Evlerin boşaltılmasına tepki gösterip nereye gideceklerini soran mahalle sakinlerine görevlilerin ise, “Kendi imkanlarınızla ya sınıra uzak mahallelere ya da başka il ve ilçelere taşının” denildiği iddia edildi.

CEYLANPINAR KAYMAKAMLIĞI İDDİALARA CEVAP VERDİ

Ceylanpınar Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuruda, "Bugün bazı sosyal medya hesaplarında yer alan 'Ceylanpınar İlçesinde sınara yakın mahallelerin 36 saat içerisinde boşaltılması yönünde Şanlıurfa Valiliğinin kararı olduğu' yönünde yapılan haberler asılsız olduğundan, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Muhtemel sınır ötesi harekat kapsamında alınacak tedbirlerle ilgili açıklamaların Şanlıurfa Valiliği ve Ceylanpınar Kaymakamlığı resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından takip edilmesi gerekmektedir. Kamuoyuna ve vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)