FSM Köprüsünden Serbest Geçiş Sistemi Çalışmaları Ne Zaman Başlayacak?

FSM Köprüsü Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde, ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edilecek. Peki çalışmalar ne zaman başlayacak? Haberimizde...

GÜNDEM 21.09.2017, 16:22
FSM Köprüsünden Serbest Geçiş Sistemi Çalışmaları Ne Zaman Başlayacak?

ÜÇER ŞERİT SAĞLANACAK

İstanbul Valiliği, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edileceğinden 23 Eylül saat 22.00'den itibaren köprüde trafiğin iki yönde üçer şerit sağlanacağını bildirdi.

Konu ile ilgili olarak Valilikten bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, FSM Köprüsü Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde, ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edileceği belirtildi.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANARAK TRAFİĞE AÇILACAK

Serbest Geçiş Sistemi tesisi kapsamında otoyol üzerinde konstrüksiyonlar (TAK) kurulacağı aktarılan açıklamada, söz konusu TAK'ların altından dört şeritli araç geçişi sağlanacak şekilde çalışmaların tamamlanarak yolun trafiğe açılacağı kaydedildi.

Söz konusu açıklamada çalışmaların 23 Eylül saat 22.00'da başlayacağı ve 7 Kasım saat 22.00'da tamamlanacağı belirtildi ve şu ifadelere yer verildi;

"ALTERNATİF GÜZERGAHLARI KULLANMALARI UYGUN OLACAKTIR"

"Çalışma süresince trafik her iki yönde üçer şerit olarak sağlanacaktır. Çalışmalar sırasında meydana gelebilecek trafik yoğunluğundan sürücülerimizin mağdur olmamaları için alternatif güzergahları (Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri) kullanmaları uygun olacaktır."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)