Garanti BBVA'nın Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ Oldu!

Garanti Bankası'nda Ali Fuat Erbil emeklilik talebi ile istifa etmesinden sonra Garanti BBVA'nın yeni CEO'su Recep Baştuğ oldu. Baştuğ'un aynı zamanda BBVA Türkiye Ülke Müdürü görevine de ataması yapıldığı bildirildi. Yapılan değişiklik ise alakalı makamlarında onay vermesiyle beraber 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak.

GÜNDEM 20.08.2019, 01:04
Garanti BBVA'nın Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ Oldu!

Garanti BBVA'nın yeni CEO'su Recep Baştuğ oldu.

Recep Baştuğ aynı süreçte BBVA Türkiye Ülke Müdürü görevine de atanırken yapılan değişikliğin alakalı makamlar tarafından onaylanmasından sonra 1 Eylül 2019 itibariyle geçerli olacağı ifade edildi.

Konu hakkında açıklama yapan Recep Baştuğ;

"Uzun yıllar görev aldığım, hem kişisel hem de profesyonel anlamda kariyerime önemli katkılar sunan Garanti BBVA'ya dönmekten büyük heyecan duyuyorum.

Aynı zamanda Fuat Erbil'in görevi süresince imza attığı başarılı çalışmaları sürdürme fırsatı bulacağım için çok mutluyum.

Bankacılık alanında uzun yıllara dayanan ve kapsamlı kariyerimin ardından yeni bir yola girerken, Garanti BBVA'ya canı gönülden teşekkür ediyorum.

Benim de yürekten inandığım, müşteri odaklılık ve dijitalleşme alanında farklılaşma vizyonuyla çağın olanaklarını ülkeme sunmayı hedefleyen Garanti BBVA'nın topluma ve Türkiye ekonomisine sunduğu katkılardan ötürü gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)