Gaziantep Milletvekili Özdağ: Yeni Parti Ülkücü Olmayacak!

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, yeni kurulacak partiye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 05.10.2017, 21:22
Gaziantep Milletvekili Özdağ: Yeni Parti Ülkücü Olmayacak!

Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında Meral Akşener tarafından kurulacak yeni partiye ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. 

ÜLKÜCÜLÜK GÖMLEĞİNİZİ ÇIKARDINIZ MI?

Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, Habertürk'te katıldığı programda kendisine yöneltilen “Ülkücü gömleğinizi çıkardınız mı?”  sorusu üzerine şu açıklamalarda bulundu. 

''Hayır, ben Türk milliyetçisiyim. Hiçbir zaman Türk milliyetçisi olmaktan vazgeçmedim. Yeni Parti ülkücü bir parti değil. Ama bu benim siyasi kimliğimden vazgeçtiğim anlamına gelmiyor.'' diyen Vekil Özdağ konuşmasına tek bir çatı altına birleşilmesi gerektiğini vurguladı.

''Bugün Türkiye çok ağır şartları içinde ve bu şartlar, bütün vatanseverlerin aynı yerde birleşmesini gerektiriyor. Hepimizin siyasal anlamda ayrı referansları olabilir ama bir yerde birleşiyoruz, o da Mustafa Kemal Atatürk” 

''YÜZDE YÜZ OYA TALİBİZ''

Açıklamalarına seçimlerde yüzde yüz oya talip olduklarını aktaran Gaziantep Bağımsız Milletvekili Özdağ, diğer siyasi partilerde ayrı olduklarını ifade etti. 

“Kendimizi MHP’den, CHP’den veya AKP’den farklılıkla tanımlamıyoruz. Kendimizi kendimiz olarak tanımlıyoruz. Ayrışan, ayrıştırılan, yorgun bir Türk milleti var. Biz bu milletin yeniden bir millet olduğunu hatırlamasını istiyoruz. Onun için “Yüzde 50’ye değil, yüzde 100’e talibiz” diyoruz. Bu yüzde 100 kardeş. Bu yüzde 100 ne bir çatışmaya, ne bir gerilime sürüklenmemeli.''

''Bu yüzde 100, bir millet olduğunu tekrar hatırlamalı. Zaten dar zeminde bir ideolojik temeli savunmuyoruz. Ama bir fikri temelimiz var. Meseleye ülkeyi kuran Meclis’in ruhuyla yaklaşıyoruz. O Meclis’in tamamı vatanını seven insanlardan oluşuyordu. Ülkemiz ağır bir süreçle karşı karşıya, onun için yüzde 100’e hitap etmeyi ve yüzde 100’le birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.''

''SAĞDA VE SOLDA DEĞİL MERKEZ PARTİ''

Bağımsız Vekil Özdağ, yeni kurulacak partiye ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında, partinin sağ veya sol kesim bir parti olmayacağını merkezde bir parti olacağını söyleyerek, “Yeni Parti milli merkezde olan bir parti. Yani merkezin sağında ve solunda olan, bütün vatanseverleri çatısı altında toplamayı hedefleyen ve hepsini partiye davet eden bir anlayışa sahibiz.'' ifadelerini kullandı.

''Biz bir çizgi koyduk; bu çizginin öbür tarafında FETÖ var. Bir başka çizgi koyduk; onun da öbür tarafında PKK var. Bunun dışında, daha önce bütün siyasi partilere oy vermiş olanlar ve siyasete hiç karışmamış olanların hepsi yeter ki Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinde ve milletimizin değerlerinde birleşsinler, biz herkesi bu partiye davet ettik.''

''BÜTÜN PARTİLERDEN İNSANLAR VAR''

''Bu davetimiz kabul gördü ve şimdi böyle bir kurucular heyetiyle Türk toplumunun önüne çıkmaya hazırlanıyoruz. Sadece kurucularla değil, illerde de, ilçelerde de kurucular ekibi görülecek. AKP’li de var, CHP’li de var, Barış Parti’li de var, Vatan Parti’li de var; bütün partilerden insanlar var. Bunu Türkiye görecek.''

''BU PARTİYİ HALK KURUYOR''

Meral Akşener liderliğinde kurulacak partiyi halkın kurduğunu ifade eden Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ konuya dair, “Bir parti kuruluyor ve bu partiyi halk kuruyor. Bu parti tuttu. Bu partinin tuttuğunu ve çok hızlı bir şekilde yükseldiğini daha parti resmen kurulmadan hem halk içinde hem anketlerde hem de iktidarın korkusundan görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)