Gaziantep Valiliği'nden Suriyeli'lere Yönelik Cinsel İstismar İddiasına Yanıt

Gaziantep Valiliği , Suriyeli'lere yönelik cinsel istismar iddialarına yanıt verdi. Detaylar ve çok daha fazlası kamu haberleri merkezinde.

GÜNDEM 11.07.2016, 14:19 11.07.2016, 14:37
Gaziantep Valiliği'nden Suriyeli'lere Yönelik Cinsel İstismar İddiasına Yanıt
Gaziantep Valiliği, "2015 yılındaki cinsel istismar olayının mağdur ve şüphelileri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Olaya karışan şüphelilerin Suriyeli oldukları iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında 2015 yılındaki olayın Suriyeli misafirlerin karıştığı ve yeni meydana gelmiş bir olay gibi yayımlandığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "2015 yılındaki bu olayın mağdur ve şüphelileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Olaya karışan şüphelilerin Suriyeli oldukları iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Suriyeli misafirlerimizle aramızdaki ensar-muhacir anlayışına dayanan sevgi ve güven duygularını hedef alan bu ve benzeri paylaşımların art niyetli olduğu değerlendirilmektedir." ifadelerine yer verildi. 

kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)