Gazze'deki Olaylar Nedeniyle İsrail Büyükelçisi Türkiye'den Kovuldu

İsrail askerlerinin Gazze'deki göstericileri öldürmesi ve yaralaması üzerine Türkiye'en önemli bir karar alındı. İsrail tarafından yapılan bu katliam için Türkiye harekete geçti ve İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh Dışişleri Bakanlığına çağrılmasının ardından ülkesine dönmesi istendi.

GÜNDEM 15.05.2018, 16:53
Gazze'deki Olaylar Nedeniyle İsrail Büyükelçisi Türkiye'den Kovuldu

Türkiye Gazze'de yaşanan olaylar nedeniyle İsrail'e tepki olarak İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'ı Dışişleri Bakanlığına çağırdı. Burada İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'ından ülkesine geri dönmesi istendi. 

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'in Dışişleri Bakanlığına çağrıldı ve Gazze sınırında yaşanan olaylar nedeniyle İsrail'in tutumunun protesto edildiği ve bir süre ülkesine dönmesinin yararlı olacağı ifade edildi. 

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA YAPILDI

Bu konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada "İsrail Büyükelçisi Bakanlığımıza davetle istişareler için Tel Aviv Büyükelçimizi Türkiye’ye çağırdığımızı iletilmiş, kendisinin de bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

TEL AVİV BÜYÜKELÇİSİ TÜRKİYE'YE ÇAĞRILDI

Gazze sınırında yaşananlar 60 Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve 2 bin 770'ten fazla kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylardan dolayı İsrail'in tutumu protesto edildi. Naeh'e, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem'in istişareler için Türkiye’ye çağrıldığı iletildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)