Gıda Bakanlığının Yeni Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığında Dr. Nusret Yazıcı'nın görevden alınmasının ardından yerine vekaleten atanan isim Mehmet Hadi Yazıcı oldu.

GÜNDEM 28.09.2017, 14:31 28.09.2017, 15:03
Gıda Bakanlığının Yeni Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 2 aydır yeni müsteşar ataması yapılması bekleniyordu.

Dr. Nusret Yazıcı 2 buçuk yıldır bakanlıkta müsteşarlık görevini yapıyordu. Ancak 2 ay önce görevden alınmasına karar verildi.

2 ay aradan sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba Nusret Yazıcı'dan boşalan koltuğa vekaleten Mehmet Hadi Tunç atandı.

Mehmet Hadi Tunç Kimdir?

Elazığ doğumlu olan Mehmet Hadi Tunç 1959 yılında doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Elazığ'da tamamlayan Tunç, üniversite öğrenimi için 1982 yılında, Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ne yerleşti oradan mezun oldu.

1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak meslek hayatına başladı. 1988 yılında Hilvan Yem Fabrikasında 1992 yılında ise İstanbul Yem Fabrikasında müdür olarak görev aldı. 1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında Genel Müdür olarak görev yaptı.

Genel Müdürlük görevinin ardından Güneş Sigorta'da ve ardından Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikasında Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

2013 yılında ise Gıda Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi ve Resmi Gazete kararı ile atamasının gerçekleştiği Şeker Kurulu üyeliği devam etmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (3)
Serbest Kürsü 2 yıl önce
Sayin mustesarim hayırlı olsun sizden ricam Siirt tarım İl müdürlüğünde neler oluyor halen hazirda olan il müdürü daireyi birbirine vurdurarak personelin çalışma sevkini kırıp dairede kaos yaratıyor il müdürlüğünde mesai suistimali basibosluk verimsizlik alt üstün birbirine sataşma olayı resmi bir yerde etikmi bir an önce Siirt tarım müdürüne bir müfettiş soruşturması açılması gereğinin yapılması kamuoyunun faydasinadir saygıyla duyurulur.
Bünyamin 2 yıl önce
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığında Dr. Nusret Yazıcı'nın görevden alınmasının ardından yerine vekaleten atanan isim Mehmet Hadi Tunç oldu.
AHMET DOĞAN 2 yıl önce
sayin müsteşarim yeni göreviniz hayirli olsun