Gıda Bakanlığının Yeni Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığında Dr. Nusret Yazıcı'nın görevden alınmasının ardından yerine vekaleten atanan isim Mehmet Hadi Yazıcı oldu.

Gıda Bakanlığının Yeni Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 2 aydır yeni müsteşar ataması yapılması bekleniyordu.

Dr. Nusret Yazıcı 2 buçuk yıldır bakanlıkta müsteşarlık görevini yapıyordu. Ancak 2 ay önce görevden alınmasına karar verildi.

2 ay aradan sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba Nusret Yazıcı'dan boşalan koltuğa vekaleten Mehmet Hadi Tunç atandı.

Mehmet Hadi Tunç Kimdir?

Elazığ doğumlu olan Mehmet Hadi Tunç 1959 yılında doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Elazığ'da tamamlayan Tunç, üniversite öğrenimi için 1982 yılında, Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ne yerleşti oradan mezun oldu.

1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak meslek hayatına başladı. 1988 yılında Hilvan Yem Fabrikasında 1992 yılında ise İstanbul Yem Fabrikasında müdür olarak görev aldı. 1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında Genel Müdür olarak görev yaptı.

Genel Müdürlük görevinin ardından Güneş Sigorta'da ve ardından Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikasında Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

2013 yılında ise Gıda Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi ve Resmi Gazete kararı ile atamasının gerçekleştiği Şeker Kurulu üyeliği devam etmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serbest Kürsü
Serbest Kürsü - 2 yıl Önce

Sayin mustesarim hayırlı olsun sizden ricam Siirt tarım İl müdürlüğünde neler oluyor halen hazirda olan il müdürü daireyi birbirine vurdurarak personelin çalışma sevkini kırıp dairede kaos yaratıyor il müdürlüğünde mesai suistimali basibosluk verimsizlik alt üstün birbirine sataşma olayı resmi bir yerde etikmi bir an önce Siirt tarım müdürüne bir müfettiş soruşturması açılması gereğinin yapılması kamuoyunun faydasinadir saygıyla duyurulur.

Bünyamin
Bünyamin - 2 yıl Önce

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığında Dr. Nusret Yazıcı'nın görevden alınmasının ardından yerine vekaleten atanan isim Mehmet Hadi Tunç oldu.

AHMET DOĞAN
AHMET DOĞAN - 2 yıl Önce

sayin müsteşarim yeni göreviniz hayirli olsun