Google 14 Şubat Sevgililer Gününü Doodle Yaptı! Doodle Nedir?

Google her yıl düzenli olarak önemli günleri "doodle" yaparken bu yılda 14 Şubat Sevgililer Gününü unutmadı ve özel bir Sevgililer Gününü doodle'u paylaştı.

GÜNDEM 14.02.2019, 00:25
Google 14 Şubat Sevgililer Gününü Doodle Yaptı! Doodle Nedir?

DOODLE NEDİR?

Doodle tatil günleri ile beraber yıl dönümlerini kutlayarak ünlü sanatçıları kaşifleri ve bilim insanlarını anılması amacıyla Google logosunda yapılan yapılan farklılıklar olarak bilinmektedir.

Ayıca doodle kavramı ilk defa 1998 yılında şirket henüz anonim şirket olmadan biraz önce Google'ın kurucuları Larry ve Sergey'in, Nevada çölünde bulunan Burning Man festivaline katıldıklarını gösterilmesiyle nedeniyle şirket logosunu değiştirmeleriyle meydana gelmiştir.
Google doodle yapmayı 1998 başlatmasıyla beraber 2018 yılına geldiğimiz bu sürece kadar 1500'den fazla doodle yapmıştır.

Ayrıca Tümünü görmek için www.google.com/doodles adresine gidebilirsiniz...

Google bünyesinde bir grup çalışan fikir paylaşımlarını birleştiriyor ve karar vermek için düzenli olarak bir araya geliyor.

Doodle fikirleri Google çalışanları ve Google kullanıcıları dahil pek çok kaynaktan alınır. Doodle seçim süreci, Google'ın kişiliğini ve yeniliğe olan tutkusunu yansıtan ilginç etkinlikleri ve yıl dönümlerini kutlamayı hedefliyor.

Yorumlar (0)