Google'den Jest! 24 Kasım Öğretmenler Gününü Doodle Yaptı!

Google her yıl düzenli olarak Resmi tatilleri "doodle" yaparken bu yılda 24 Kasım Öğretmenler Gününü unutmadı ve özel bir 24 Kasım Öğretmenler Günü doodle'u paylaştı.

Google'den Jest! 24 Kasım Öğretmenler Gününü Doodle Yaptı!

Google bu yılda  24 Kasım Öğretmenler Gününü unutmadı ve özel bir  24 Kasım Öğretmenler Günü doodle'u paylaştı.

İşte tüm detaylar.

DOODLE NEDİR?

Doodle tatil günleri ile beraber yıl dönümlerini kutlayarak ünlü sanatçıları kaşifleri ve bilim insanlarını anılması amacıyla Google logosunda yapılan yapılan farklılıklar olarak bilinmektedir.

Ayıca doodle kavramı ilk defa 1998 yılında şirket henüz anonim şirket olmadan biraz önce Google'ın kurucuları Larry ve Sergey'in, Nevada çölünde bulunan Burning Man festivaline katıldıklarını gösterilmesiyle nedeniyle şirket logosunu değiştirmeleriyle meydana gelmiştir.

Google doodle yapmayı 1998 başlatmasıyla beraber 2018 yılına geldiğimiz bu sürece kadar 1500'den fazla doodle yapmıştır.

Ayrıca Tümünü görmek için www.google.com/doodles adresine gidebilirsiniz...

Google bünyesinde bir grup çalışan fikir paylaşımlarını birleştiriyor ve karar vermek için düzenli olarak bir araya geliyor.

Doodle fikirleri Google çalışanları ve Google kullanıcıları dahil pek çok kaynaktan alınır. Doodle seçim süreci, Google'ın kişiliğini ve yeniliğe olan tutkusunu yansıtan ilginç etkinlikleri ve yıl dönümlerini kutlamayı hedefliyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 00:50
YORUM EKLE