GSB'den Gençlik Projeleri Destek Programı Yayımlandı (5 Bin İle 20 Bin TL Arası Destek)

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik projeleri destek programı 2018/1 özel çağrı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilan ile gençlik projeleri kapsamında 5 bin TL ile 20 bin TL arasında mali destek verilmesi planlanıyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığından yayımlanan destek programının detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

GÜNDEM 31.03.2018, 01:00 12.02.2019, 07:41
GSB'den Gençlik Projeleri Destek Programı Yayımlandı (5 Bin İle 20 Bin TL Arası Destek)

Gençlik ve Spor Bakanlığının resmi web adresi üzerinden gençlik projeleri destek programı 2018/1 özel çağrı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda söz konusu gençlik projelerine 5 bin TL ile 20 bin TL arasında mali destek verilmesi planlanıyor. 

YAPILAN AÇIKLAMA

Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan destek programı hakkında yapılan açıklamada "Bakanlığımız tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje teklif çağrısına (2018 – I Özel Çağrı) çıkılmıştır" denildi.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Söz konusu projeye başvurular Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi (https://gpdp.gsb.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Konu ile ilgili olarak Üniversitelerde Gençlik Toplulukları, resmi ortaöğretim kurumlarında Gençlik Grupları proje teklifinde bulunabilecek ve söz konusu program kapsamında “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler” alanlarında sunulan projelere 5.000 TL - 20.000 TL arasında mali destek verilmesi planlanmıştır. Konu ile ilgili olarak yayımlanan duyurunun detayları ise şöyle:

YAYIMLANAN DUYURU

Proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi (https://gpdp.gsb.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. 

Proje başvuruları 09 Nisan 2018 tarihinde saat 09.00’da başlayacak ve başvurular 23 Nisan 2018 tarihi saat 24.00’e kadar alınacak olup, Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi başvuru başlangıç tarihine kadar kapalı olacaktır.

Proje başvurusu yapılabilmesi için öncelikle proje koordinatörünün e-devlet sistemine kayıt olması gerekmektedir. 

Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru formu ve ekleri, başvuru aşamasında elden ya da posta yoluyla Bakanlığa ayrıca teslim edilmeyecektir. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecektir.

Proje teklif çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, proje desteğinin alt ve üst limitleri, talep edilen belgeler ve Programa ilişkin diğer hususlar Program Kılavuzu’nda yer almaktadır. 

Proje teklifleri hazırlanmadan ve başvuru yapılmadan önce söz konusu Program Kılavuzu’nun dikkatle incelenmesi önerilmektedir. 

Yorumlar (0)