Gümrük Bakanı Tüfenkci'den Irak Değerlendirmesi: Gelişmelere Göre Tavrımızı Belirleyeceğiz!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Irak'a yaşanan gelişmelere ve sınır geçişlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gümrük Bakanı Tüfenkci'den Irak Değerlendirmesi: Gelişmelere Göre Tavrımızı Belirleyeceğiz!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci bazı etkinliklere katılmak amacıyla Malatya'ya gitti. Düzenlenen etkinlikler kapsamında bir konuşma yapan Bakan Tüfenkci, Irak'ta yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

''GELİŞMELERİ TAKİP EDECEĞİZ''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Irak'ta yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak Irak'ın toprak bütünlüğünden yana olan tavrın devam ettiğini vurguladı. Bakan Tüfenkci konuşmasında ayrıca Irak ile Türkiye sınır geçişleri hakkında bilgi vererek bir sıkıntının olmadığını vurguladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konuya dair açıklamaları şu şekilde,

“ Biz, hep şunu ifade etmiştik, biz Irak toprağının bütünlüğünden yanayız ve baktığımız zaman da uluslararası havalimanları, sınır kapılarının merkezi Irak hükümetinin denetiminde ve yetkisinde olması gerektiğini ifade etmiştik. Bunun Irak anayasasına göre de olması gerekenin bu olduğunu söylüyorduk. 

Netice itibariyle yapılan görüşmelerde, Irak merkezi hükümeti gerek havalimanlarında, gerekse de kapılardaki denetimleri sağladıklarını ifade ettiler. Geçtiğimiz günlerde de bilindiği gibi merkezi Irak hükümeti Habur Sınır Kapısı'nın karşısı olan Halil İbrahim Sınır Kapısı'nda devrini gerçekleştirdi. Şu anda sıkıntısız bir şekilde araçlar giriş ve çıkışlarını yapıyor. Biz de oradaki gelişmeleri yakinen izliyoruz. Gelişmelere göre de tavrımızı belirliyoruz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE