Gündem: Öğretmen-Memur Alımları ve Taşeron Tasarısı

Taşeron işçilerin kadroya geçişleriyle ilgili düzenleme gecikti. İşçiler ister istemez “ne zaman, nasıl” kadroya geçeceğiz diye beklemeye başladı. İlgili Bakanlıklar ve sendikaların çalışmasında sona gelindiği ifade ediliyor.

GÜNDEM 20.01.2017, 11:12 20.01.2017, 11:42
Gündem: Öğretmen-Memur Alımları ve Taşeron Tasarısı

Öğretmen atamalarında da geri sayım sürüyor. Müjde için uygun bir zaman bekleniyor. Kamu kurumları da 2017 yılı bütçesine göre personel alım izinlerinin verilmesini bekliyor.

Mecliste anayasa değişikliği 2.tur görüşmeleri yapılıyor. Referandum tarihi netleştikten  sonra bazı beklentilere cevap verilecek adımlar atılacaktır.

1)  Taşeron tasarısının referandumdan önce TBMM’ye sunulması bekleniyor. Yani halkımız sandığa gitmeden önce taşeron düzenlemesini görecektir. Referandumdan sonra mecliste www.kamupersoneli.net görüşülecek ilk tasarı taşeron düzenlemesi olacaktır. Bunların müjdesi zamanı geldiğinde verilecektir.

2)  Öğretmen atama kontenjanları ve duyurusu da henüz yapılmadı. Öğretmen adayları kaygılı bir şekilde ne zaman açıklanacağını bekliyor. Anayasa değişikliği görüşüldükten ve Maliye Bakanlığı gerekli izinleri verdikten sonra MEB de takvimi açıklayacaktır. 25-30 bin öğretmen atama müjdesinin verileceği tahmin ediliyor.  

3)  2017 yılıyla birlikte kamu personel alımlarında bir duraklama söz konusudur. Kurumlara henüz atama izinleri verilmedi. Bu ay içinde kurumlara genel dağıtımın yapılması ve merkezi memur alım takviminin açıklanması bekleniyor.

4)  Maliye’den ek atama isteyen bazı kurumlar vardır: Aile Bakanlığı, Gümrük Bakanlığı, İŞKUR, Tapu Kadastro gibi kurumlar. Bu kurumların personel taleplerine Maliye’nin onay verip vermeyeceği netleşecektir.

Zeki KARA/ KAMUPERSONELİ.NET- ÖZEL HABER

Yorumlar (40)
can 3 yıl önce
vermezler kadro felan boşa umutlandırıyosunuz milleti
taşeron işçisi 3 yıl önce
sayın www.kamupersoneli.net bu haberi teyit ediyor musunuz yoksa buda yalanlı müjdeli haber mi
dertli 3 yıl önce
Cumhurbaşkanımız enson konuşmasında taşeron işçilerle ilgili sorunlu alanlar giderilecek dedi. Yani türkçesi kadro madro yok kardeşim....
x 3 yıl önce
çok doğru yorumlamışsın kadro verilmeyecek millet hala kadro diyor yaw kim garibana kadro verir zenginler dururken Allah aşkına..
ASKER TAŞERON 3 yıl önce
TAŞERON YASASI 2 YILDA BİTMEZMİ 2016 %95 BİTTİ TAMAM DI 2017 OCAKTA KAMUYA AKTARILACAK DENDİ HALEN BİR ŞEY YOK EN SON CUMHURBAŞKANIMIZ TAMAM DEDİ GÜVENİYORUZ TAM DESTEK BEKLİİİİİİİİİİREFARANDUMDAN ÖNCE
ramco 3 yıl önce
Taşerona kadro vermezler ancak ve ancak ösp olur ondada hiç bir hak ve maaş iyileştirmesi yoktur aynı tas aynı hamam
x 3 yıl önce
Arkadaşlar twitter den sesinizi duyurmaya çalışın burdan pek kimse görmüyor. Referandumdan önce kimse kaideye aldı aldı almadı taşeronların çoğu işten çıkarılacak yerlerine adamı olan girecek kadro gelecek diye..
Vatan sever 3 yıl önce
Ulkenin cikari icin degil kendi cikariniz icin evet diyecekseniz demeyin
Belediye taşeronları 3 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanım ve başbakanım belediye taseronlarini unutmayın kadro verirken seçmeyin sizlere güveniyoruz bir an önce olursa iyi olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın