Gündemden Dikkat Çeken Önemli Başlıklar

Gündeme dair dikkat edilmesi gereken başlıkları ve önemli olayları listeliyor, gündemden önemli anektodları paylaşıyoruz.

GÜNDEM 27.09.2016, 17:22 27.09.2016, 17:40
Gündemden Dikkat Çeken Önemli Başlıklar
Hareketli geçen gündemin, önemli bazı başlıkları bulunuyor. Bu bağlamda gündeme dair bilinmesi gerekenleri, önemli notları ve gelişmeleri sizler için aşağıya iliştiriyoruz.

1. Kredi kartı düzenlemesi yürürlüğe girdi: Kredi kartlarının borçlarına 72 ay taksitlendirme imkanı yürürlükte. Aynı durum kredi borçları için de geçerli olacak.

2. Taksit sayısındaki artış: Taksitli alışveriş sayısında 9 aylık süre 12 aya çıkartıldı.

3. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS 2016/5 yerleştirmeleri açıklandı:
50 kişilik kontenjanın olduğu alımların sonuçları duyuruldu.

4. IMF Dünya Ekonomik Görünüm Raporu: IMF tarafından Ekim 2016 itibariyle Dünya Ekonomik Görünümü kamuoyuna bazı anektodlarla sunuldu.

5. Kapatılan askeri okul öğrencilerinin diplomaları çözüme kavuştu: Askeri okul mezunlarının diplomalarını alacakları üniversiteler açıklandı.

6. CHP, KHK konusundaki ikinci iptal başvurusunu yaptı:
CHP, Kanun hükmünde kararnameler kapsamındaki görüşünü koruyarak, ikinci kez iptal başvurusunda bulundu.

7. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvuru süresinde değişiklik:
Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin eğitim seviyelerini yükseltmek amaçlı çalışmaya başladığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına olan başvuru süresini 29 Eylül 2016 tarihine uzattı.

8. FETÖ temizliği:
FETÖ kapsamında temizliğin gerçekleşmediği tek kurum olan MİT, bugün itibariyle 87 kişiyi açığa aldı. Ayrıca 52 kişinin de gözaltı talepleri bulunuyor.

9. E-ticaret platformlarına zorunlu sistem: İnternette yer alan tüm e-ticaret siteleri için kayıt zorunluluğu geliyor. Ticareti denetlemek, düzenlemek ve müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla, lojistik, dağıtım kanallarına kadar işleyen geniş çaplı bir kayıt olma süreci başlayacak.

10. Google, doğum gününü kutladı: Her yıl 27 Eylül' de kuruluş yılı olarak günü, yine kutladılar. Ancak bu kez, kendilerini de Dodle yaptılar.

Kamupersoneli.net | ANKARAYorumlar (0)