Gündemi Sarsacak İddia: CHP'lideri Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'e 2023'te Adaylık İçin Söz Verdi

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül'e ortak adaylık sözü verdiğini iddia etti.

GÜNDEM 23.09.2019, 11:39
Gündemi Sarsacak İddia: CHP'lideri Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'e 2023'te Adaylık İçin Söz Verdi

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında gündemi sarsacak bir iddiayı belirtti. Selvi yazısındaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül'e ortak adaylık sözü verdiğini belirtti.

YAZININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

Ayrıca Selvi yazısının devamında seçimlerin 2023 yılından önce yapılacağını da iddia etti. Konu ile ilgili olarak Abdulkadir Selvi'nin yazısı şöyle oldu:

"GÜVENCE VERİLECEĞİ SÖYLENİYOR"

"Gül-Babacan partisinin kuruluş çalışmaları yürütülürken, temas edilen isimlere, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ün, ortak cumhurbaşkanı adayı olması konusunda CHP ile anlaştıkları yönünde güvence verildiği söyleniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Abdullah Gül'ün, "ortak cumhurbaşkanı adayı" olması yönünde kendilerine söz verdiğini ifade ediyorlar. "CHP ile anlaştık, 2023'te Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı" diyorlar. Tabii bu konuda açıklama yapması gereken kişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. CHP Lideri, şimdiden Abdullah Gül'e ortak adaylık konusunda bir söz verdi mi?"

Yorumlar (0)