Gurbetçilerin Sınır Kapısındaki Sayıları Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler yaz tatillerini ana vatanlarında geçirmek için Türkiye'ye gelmeye devam ediyorlar. 15 Temmuz'da Kapıkule Sınır Kapısından geçiş yapan gurbetçilerin sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu sayı 7 bin 811 araçla 39 bin gurbetçi şeklindedir.

GÜNDEM 16.07.2019, 14:10
Gurbetçilerin Sınır Kapısındaki Sayıları Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yaz tatillerini geçirmek üzere ana vatan gelişlerini sürdürürken, kara yolu ile gelenler ise Kapıkule Sınır Kapısında tğm zamanların rekorunu kırdı.

TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILDI

Kapıkule Sınır Kapısında 15 Termmuz'da 7 bin 811 araç girişi meydana geldi. Bu araç girişleri kapsamında 39 bin gurbetçi giriş yaptı. Bu girişler kapsamında tüğm zamanların rekoru kırıldı. Geçen yıl ise 7 bin 142 araç ile 37 bin gurbetçi sınır kapısından geçiş sağlamıştı.

Ticaret Bakanlığı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü verileri kapsamında Edirne'de Yunanistan ve Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçişleri sağlayan Kapıkule başta olmak üzere İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule ve Kırklareli’nin Dereköy Sınır Kapısı’ndan 1 Temmuz 2019 tarihi ile 15 Temmuz 2019 tarihleri arasında 112 bin 817 araç geçiş yapmıştır. Bu geçişler kapsamında 319 bin gurbetçi Türkiye'ye girmiştir.

Yorumlar (0)