Gürcistan’da Domuz Gribi Nedeniyle 9 Kişi Öldü! Türklere Gelmeyin Uyarısı Yapıldı!

Gürcistan son dakika haberi. Gürcistan'da domuz gribi (H1N1) virüsünden dolayı 9 kişinin vefat ettiği öğrenildi. Ayrıca 450 kişi sıkı kontrol ile tedavi edilirken Türkiye'den Gürcistan'a gideceklere gelmeyin, geleceklere ise dikkat edin uyarısı yapıldı.

Gürcistan’da Domuz Gribi Nedeniyle 9 Kişi Öldü! Türklere Gelmeyin Uyarısı Yapıldı!

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, yaptığı açıklamada, Gürcistan makamlarından elde ettikleri bilgiye göre, domuz gribi (H1N1) virüsü nedeniyle yaklaşık 450 kişinin tedaviye alındığı, 9 kişinin ise hayatını kaybettiğini öğrendiklerini açıkladı.

370 kişinin halen ülkedeki hastanelerde tedavi altında tutulduğunu ifade eden Akyürek, “450 kişi bu virüs nedeniyle tedavi görüyor.

Bunların 370’inin hastanelerde olduğunu öğrendik. 50´ye yakın kişi de ayakta tedavi gördü.

Ne yazık ki 9 Gürcü vatandaşının salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini öğrendik.

Salgını kontrol altına almaya çalışan Gürcü makamları, Batum´daki bir hastaneyi karantina hastanesi olarak kullanmaya başlamış.

Gürcistan´a ziyarette bulunacak Türk iş insanlarımız ve turist vatandaşlarımız dikkatli ve tedbirli olmalı” dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 18:58
YORUM EKLE