Güvenli bölge Türkiye'nin güvenliği için kurulacak

ABD'li senatör Graham, "YPG, PKK'nın politik koludur, görmek isteyen için bu son derece açıktır. Güvenli bölge Türkiye'nin güvenliği için kurulacak" açıklaması yaptı.

GÜNDEM 19.01.2019, 12:10
Güvenli bölge Türkiye'nin güvenliği için kurulacak

Ankara'da dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la 2.5 saatlik bir görüşme gerçekleştiren ABD'li senatör Lindsey Graham açıklamalarda bulundu. 

ABD'li senatör Graham, "YPG, PKK'nın politik koludur, görmek isteyen için bu son derece açıktır. Güvenli bölge Türkiye'nin güvenliği için kurulacak" açıklaması yaptı.

ABD'li senatör Lindsey Graham, ABDGenelkurmay Başkanı Dunford'un YPG'yi Türkiye'den uzak tutmak için Türkiye ile bir plan yapacağına inandığını da söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'a yakınlığıyla bilinen ABD'li Cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham, "Obama YPG'yi silahlandırarak Türkiye için bir kabus yarattı" dedi.

"BU SÜRECİ DOĞRU YÖNETMELİYİZ"

ABD'li senatör Graham, "DAEŞ'a karşı savaşan ortaklarımıza da bir şeyler borçluyuz. Bu süreci doğru yönetmeliyiz. Trump dikkatli olmalı" vurgusu yaptı.

ABD'li Cumhuriyetçi senatör Graham, DAEŞ yok ediline kadar Trump'ın Suriye'deki çekilmeyi yavaşlatacağını umduğunu da sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)