Habur Sınır Kapısı Kapatıldı Mı? Bakan Tüfenkci'den Flaş Açıklama

Habur Sınır Kapısının kapatılması haberlerinin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 25.09.2017, 10:14
Habur Sınır Kapısı Kapatıldı Mı? Bakan Tüfenkci'den Flaş Açıklama

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Habur Sınır Kapısı'nın tek taraflı ulaşıma kapatıldığına yönelik haberlere ilişkin, "Şu anda kapatma yok, Irak tarafından gelenlerin daha sıkı kontrolle geçişlerine izin veriyoruz." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamasında Habur Sınır Kapısındaki son duruma ilişkin bilgiler verdi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin referandumdan geri adım atmamasının ardından Türkiye'nin de Habur Sınır Kapısı'ndan geçişlere izin vermediği yönündeki iddiaları değerlendirdi. Konu ile ilgili olarak Bakan Tüfenkci açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"ŞU ANDA KAPATMA YOK"

"Şu anda kapatma yok. Geçişler güvenlik gerekçesiyle sıkı kontrollü sağlanıyor. Irak tarafından gelenlerin daha sıkı kontrolle geçişlerine izin veriyoruz. Karşıdan gelen araçlar için denetimi artırdık." 

"DEĞERLENDİRİRİZ"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamasında Türkiye'deki bazı tır şoförlerinin kendileri tedirgin olduğu için sınırdan geçmek istemediklerinin altını çizerek şöyle konuştu;

"İlerleyen saatlerdeki gelişmelere göre durumu ve gelişmeleri yeniden değerlendiririz."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)