Hac Kuraları Bugün Çekiliyor!

Milyonlarca Hacı adayının heyecanlı bekleyişi bugün son buluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak olan kura çekilişi ile kutsal topraklara gidecek olan Hacı adayları bugün belli olacak. Peki Hac kuraları bugün saat kaçta çekilecek.

Hac Kuraları Bugün Çekiliyor!

Milyonlarca hacı adayının meraklı bekleyişi bugün çekilecek olan kura ile son buluyor. Kutsal topraklara giderek hac ibaretini gerçekleştirmek isteyen adaylar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan kura çekimini büyük merakla bekliyor. Kura çekimi öncesinde kuraların saat kaçta çekileceği ve hangi kanaldan yayınlanacağı hakkında tüm detaylar sitemizde.

KURALAR SAAT KAÇTA ÇEKİLECEK?

Diyanet İşleri Başkanlığı bugün çekilecek hac kuralarının meraklı bekleyişi devam ediyor. Hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek hacı adayları bugün belli oluyor. Hac kuraları; 1 Şubat 2018 Perşembe günü (bugün) saat 11:00'de Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Diğer yandan çekilecek olan hac kuraları canlı olarak TRT diyanet kanalından canlı olarak izlenebilecek.

HAC KURA SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Hac kura çekimi ile beraber çekilen kura sonuçlarının nereden açıklanacağını merak eden Hacı adaylarını büyük bir merak sarmış durumda. Hac kura sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan hac sonuçları açıklama ekranından yayınlanacak.

Vatandaşlar, T.C. Kimlik Numarası ile beraber hac kura sonuçlarını görüntüleyebilecekler. Bu sayede kura çekimi sonrasında vatandaşlar kutsal topraklara hak kazanıp, kazanmadıklarını görmüş olacak.

Hac kuraları sorgulama ekranı için: //hac.diyanet.gov.tr/ (İlgili web adresini tarayıcınızın adres satırına kopyalayarak kura sonucuna ulaşabilirsiniz.)

KATSAYILI KURA SİSTEMİNDE ADAYLARI NELER BEKLİYOR?

Katsayılı kura sistemi hakkında belirtilen ifadelere göre; Hac başvurusu yapan ancak kurada adı çıkmayan adayların mağduriyetlerinin giderilmesi adına kullanılan sistemdir. Hacı adaylarının isimleri başvurdujkarı her yıl içinde belirlenen oranlarda katlanıyor ve kura listesine giriyor. Böylece ilk defa başvuran hacı adaylarına oranla isimleri kuralarda daha çok yer aıyor.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hac kurasıyla alakalı olarak yaptığı açıklamalarda, "Zannediyorum3 sene önce ilk yazılanları kuraya almadan göndermiştik. Fakat şimdilerde o sayı o kadar çok artış gösterdiki kuranın dışında herhangi başka bir metot belirlenemiyor. Eşi hastalanan, erteleme almış veya eşi vefat etmiş durumlarından dolayı gidemeyen adaylar için yeni bir çalışma söz konusu. ancak ilk yazılanlarilk 2 yıl kuraya sokulamayabilir. Diğerlerine daha fazla şans doğması gerekiyor. Bunlar gündeme getirildi ve konuşuldu." dedi. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE