Hafa Sonu Hava Nasıl Olacak? 16- 17 Martta Hava Nasıl Olacak? Hava Durumu Hafta Sonu

Vatandaşların hafta sonu planları için araştırdığı hava durumu raporları Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan raporlar.

Hafa Sonu Hava Nasıl Olacak? 16- 17 Martta Hava Nasıl Olacak? Hava Durumu Hafta Sonu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak.

Ayrıca; Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde yağışların etkisi olacak.

Genellikle yağmur ve sağanak olarak görülecek hava durumu ise Doğu Akdeniz kıyılarının yanı sıra Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak olarak görülecek.

Batı ve Doğu Karadenizin iç kesimlerinin yüksekleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Çankırı, Kayseri, Sivas ve Ankara'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar olarak görülecek.

Hatay'ın güney kesimleri ile Diyarbakır, Batman, Bingöl'ün güneyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olacağı bildirildi.

Hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 09:19
YORUM EKLE