Hafta içi sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bilim Kurulundan tam kapanma açıklaması

Hafta içi sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bilim Kurulundan tam kapanma açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz corona virüs kısıtlamaları hakkında önemli bir açıklama yaptı. Kayıpmaz açıklamalarında Cumaya kadar seyrin netleşeceğini hasta sayısı azalmazsa daha sert tedbirlerin her an için hızlıca devreye sokulabileceğini ifade etti.

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz kısıtlamalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kayıpmaz açıklamalarında Cumaya kadar seyrin netleşeceğini azalma olmazsa daha sert tedbirlerin geleceğini ifade etti.

DAHA SERT TEDBİRLER 

Kayıpmaz açıklamalarında bireysel tedbirlerin önemine dikkat çekerek "Bireysel tedbirler bir yerde yetersiz kalırsa, kamusal tedbirler alınması gerekebilir. Kamusal önlemler zaten geçtiğimiz cuma akşamından itibaren devreye girmeye başladı. Ama; bu kamusal önlemler halihazırdaki durumu ile hastalığın yayılmasını kontrol altına alamazsa o zaman daha sert tedbirlerin de aşamalı olarak gündeme gelmesi söz konusu olur. Bunları da birçok işletme ve saat aralığı için düşünebiliriz" dedi.

TAM KAPATMA YÖNTEMİ

Bu haftanın kritik olduğunu belirten Kayıpmaz açıklamalarında hasta sayılarını hastane yükünü azaltma anlamında yeterli olmazsa ek tedbirlerin alınması da gündeme gelebileceği belirterek bu salgının ne kadar süreceğini bilmediklerini tam kapatmanın hastanelerin üzerindeki yükü azaltma açısından faydalı bir yöntem olduğunu bunun getireceği psikolojik, sosyal, ekonomik ciddi sonuçlar olduğunu ifade etti.

Bu konuda Doç Dr. Kayıpmaz açıklamalarında "Bireysel tedbirlerin yetersiz geldiği noktada kamusal daha sert tedbirler her an için hızlıca devreye sokulabilir. Önümüzdeki günler bununla ilgili belirleyici olacak. Önümüzdeki cumaya kadar seyir daha net şekilde ortaya konmuş olu" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler