Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? İşte Meteoroloji Hava Tahmin Raporu

15 tatilin gelmesiyle beraber milyonlarca öğrenci tatil için plan yapmaya başladı. Ancak hava sıcaklıkları batı kesimlerde artarken, doğu kesimlerinde düşmeye devam ediyor. Vatandaşlar hafta sonu için hava durumunun nasıl olduğunu sorguluyor. İşte cevabı.

Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak? İşte Meteoroloji Hava Tahmin Raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacak, doğu kesimlerde 4-6 derece azalacak. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm illerin 19-20 Ocak hava durumu tahminleri...

18 OCAK (CUMA) HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerin yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Muğla çevreleri, Balıkesir'in kıyı kesimleri, İzmir'in güney ve batı çevreleri ve Aydın'ın kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise yurt genelinde güney yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 6

İstanbul: Az bulutlu, akşam saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu 11

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren güney ve batı kesimleri hafif sağanak yağışlı 13

Adana: Az bulutlu 14

Bursa: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu 13

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 16

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 9

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 8

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu -5

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 7

HAFA SONU HAVA DURUMU

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE