Hafta sonu KOSGEB Müdürlükleri Açık Olacak

KOSGEB Başkanı Biçer, KOBİ'lerin bir an önce faizsiz krediye ulaşmalarını sağlamak için hafta sonu da KOSGEB Müdürlüklerinin açık olacağını söyledi.

GÜNDEM 25.03.2017, 13:46 25.03.2017, 16:19
Hafta sonu KOSGEB Müdürlükleri Açık Olacak

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, KOBİ'lerin bir an önce faizsiz krediye erişebilmeleri için adeta seferberlik ilan ettiklerini belirterek, "KOSGEB olarak kredi işlemlerine hız verdik. Hafta sonu Türkiye genelinde bütün KOSGEB Müdürlükleri açık olacak." dedi.

KOSGEB, 50 Bin lira üst limiti olan sıfır faizli krediyi kullanmaya hak kazanan 460 Bİn KOBİ için süreci hızlandırmaya yönelik çalışmalarda bulunduğunu ifade etti.

Ekonominin canlanması adına KOBİ'lerin en kısa sürede kredi işlemlerinin kolaylaştırılmasını sağlayacaklarını anlatan Biçer, bankalara üçüncü kez resmi yazıyla çağrıda bulunduklarını anlattı.

KOSGEB'in adeta seferberlik ilan ettiğinin altını çizen Biçer, "KOSGEB olarak kredi işlemlerine hız verdik. Hafta sonu Türkiye genelinde bütün KOSGEB Müdürlükleri açık olacak ve personeller mesaiye kalacak." diye konuştu.

Biçer, ''Mevcut sistemde KOSGEB kredisinin 2 aşamada onaylandığını anımsatan Biçer, düzenlemenin ardından onay sürecinin tek aşamaya düşürüldüğünü'' aktardı.

Kredi kullanamaya hak kazanmış fakat hala beyannamelerini doldurmamış olan KOBİ'lere seslenen Biçer, 

"Ekonominin kalbi olan KOBİ'ler, ülkenin yükünü taşıyan vagon gibiler. Bizde onların yükünü azaltmak ve manevra kabiliyetlerini arttırmak için çalışıyoruz. Bu noktada KOSGEB olarak KOBİ'lerimizden isteğimiz, bir an önce eksikliklerini gidererek kredi kullandırım işlemini tamamlamaları ve yeni başarı hikayelerine imza atmaları.'' dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)