Hakan Fidan'ın ABD Senatolarıyla görüşmesi olayına tepkiler dinmiyor

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Aytun Çıray, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın ABD Senatosunda Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili temaslarını eleştirerek, 'ABD Senatosu ve Senatörleri, TBMM ve Milletvekillerinden daha mı değerli ? Bu anlayış, yüce Meclisimiz ve milletimizi aşağılamaktır' dedi. Dün de CHP Gurup başkan vekili, Hakan Fidan'ın ABD Senatolarıyla görüşmesinden dolayı istifasını talep etmişti.

Hakan Fidan'ın ABD Senatolarıyla görüşmesi olayına tepkiler dinmiyor

Hakan Fidan'ın ABD Senatolarıyla görüşmesi olayına tepkiler dinmiyor... Dün CHP bugünde İYİ Partiden tepki geldi.

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Aytun Çıray, bu tutumu protesto için, bütçe görüşmelerinde yapacağı konuşmadan feragat ettiğini de açıkladı ve Fidan'ın FETÖ darbe komisyonuna gelmeyip ABD senatosuna gitmesini eleştirerek, ‘'TBMM'nin değersizleştirilmeye cüret edilmesini kınıyorum'' dedi. Çıray yaptığı açıklamada, ‘'15 Temmuz FETÖ Darbesini Araştırma Komisyonu olarak Hakan Fidan'ı bildiklerini paylaşması amacıyla TBMM'ye defalarca davet ettik. Ancak davetlerimize icabet etmedi. Şimdi ise Cumhurbaşkanının da bilgisi dışında ABD'li senatörleri bu menfur cinayet konusunda bilgilendiriyor. TBMM'ye yapılan bu saygısızlık mukayeseli bir aşağılamadır'' dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 21:26
YORUM EKLE