Hakkari'de 30 Bölge 15 Gün Süreyle Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Hakkari'de terör örgütü mensubu teröristler tarafından yaşanılan olaylar nedeniyle kent merkezi ile bazı bölgelerde özel güvenlik bölgesi ilan edildiği duyuruldu.

GÜNDEM 06.08.2018, 21:05
Hakkari'de 30 Bölge 15 Gün Süreyle Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Hakkari Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında kent merkezi ile bazı ilçelerde yer alan 30 bölgenin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği duyuruldu. 

Yayımlanan basın açıklamasında Çukurca, Yüksekova ve kent merkezinde bulunan ve koordinatları yayımlanan basın açıklamasında yer alan bazı bölgelere 15 gün süreyle vatandaşların izinsiz girişlerinin yasaklandığı duyuruldu. 

HAKKARİ'DE 30 BÖLGE ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Hakkari Valiliği'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklamasında, terör örgütü mensuplarının neden olduğu eylemler nedeniyle kentin sosyal ekonomik yapısında olumsuzluklar olduğu vurgulandı. Bu sıkıntıların giderilmesi amacıyla düzenlenecek operasyonlar kapsamında aşağıda sizlere aktardığımız 30 bölgenin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği duyuruldu. 

Hakkari Valiliği tarafından yayımlanan duyuru metni detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilmesi;

İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. 

Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan; (30) bölge 07 Ağustos 2018 günü saat 00:00:01’den 21 Ağustos 2018 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)