Hakkari'de Terör Operasyonları Nedeniyle 30 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Hakkari'de gerçekleştirilecek terör operasyonları kapsamında kent merkezi ve bazı ilçelerde yer alan 30 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Detayları haberimizde siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

GÜNDEM 23.07.2018, 05:00
Hakkari'de Terör Operasyonları Nedeniyle 30 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Hakkari il merkezi ve ilçelerindeki 30 bölge, 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildi. Konuya dair açıklama ise Hakkari Valiliği tarafından geldi. 

Hakkari Valiliği'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada terör örgütleri tarafından düzenlenen eylemlerin normal yaşamı etkilediği ve bu terör örgütlerine yönelik operasyonlar düzenleneceği bildirildi. Bu kapsamda kent merkezinde ve bazı ilçe merkezlerinde bulunan bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği duyuruldu. 

HAKKARİ VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA 

Hakkari Valiliği'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada söz konusu operasyonlar kapsamında hangi bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiğine dair bilgilendirmeler yapıldı. Kamupersoneli.net olarak yapılan açıklamaları sizlere aktarıyoruz. 

Hakkari Valiliği Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. 

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan; (30) bölge 23 Temmuz 2018 günü saat 00:00:01’den 06 Ağustos 2018 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)