Hakkari'de Yaşanan Patlamaya İlişkin Hulusi Akar'dan Son Dakika Açıklaması

Hakkari Şemdinli'de meydana gelen şehit ve yaralı askerlerimizin olduğu mühimmat patlamasına ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir açıklamada bulundu. Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamada kazada dış etkenlerinin olup olmadığı konusuna dair bilgi verildi.

Hakkari'de Yaşanan Patlamaya İlişkin Hulusi Akar'dan Son Dakika Açıklaması

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve tüm Türkiye'yi hüzne boğan mühimmat patlamasına dair bilgileri kamuoyu ile paylaştı. 

Bu konuda kamuoyu tarafından merak edilen patlamada dış etkenlerin rolü olup olmadığı sorusuna yanıt veren Hulusi Akar, patlamanın teknik bir hatadan dolayı yaşandığını söyledi. 

PATLAMADA DIŞ ETKİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hakkari'de yaşanan patlamada yaralanan ve GATA'ya getirilen askerleri ziyaret ettiler. Burada yaşanan kazaya dair bilgiler veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

''Namlu gerisinde meydana gelen yüksek basınçtan dolayı geriye doğru bir alev çıktığını, bu alevin de bu patlamaları tetiklediğini, ilk bulgu olarak söyleyebilirim. Bu kazada kesinlikle hiçbir dış etki söz konusu değildir"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuşmasında ayrıca devam eden terör operasyonlarına değindi. Terörle mücadele konusunda kararlılık vurgusunda bulunan Hulusi Akar bölgelerde terörle mücadeleyle ilgili faaliyetlerin yoğun bir şekilde artan bir azimle devam ettiğini söyledi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin
Aylin - 8 ay Önce

Yas sartini kaldirin 35 yasini gecen insan gibi calisamaz mi? En verimli ve sorumluluk sahibi calisma yasidir 35 -45 arasi.

Nazmi
Nazmi - 8 ay Önce

Ne yapacaklarını şaşırdılar o kadar insanı kpss sınavına sokuyorlar sonra kpss şartı olmadan 55 bin kişi alıyorlar kpss ye giren insanlarla resmen dalga geçiyorlar en çok bunları hakedenler kpss ye girip çaba verip emek harcayıp yüksek puan alanların hakkıdır

Hikmet
Hikmet - 8 ay Önce

35 yaş sınırlaması bence çok saçma 35 yaş üstü evine ekmek götürmeyecek mi. Özel sektörde de aynı 35 yaş şartı aynı. Ne yapsın 35 yaş üstü insan ölsün mü yani,ne yapsın

İ eb
İ eb - 8 ay Önce

Baska yerde 10 yil tecrube edinip ayrılan 35 yas üstü insan devlet memuru neden olamıyor???