Hakkari Valiliği Çok Önemli Karar Aldı: 15 Gün Boyunca Etkinlikler Yasaklandı

Hakkari Valiliği Çok Önemli Karar Aldı: 15 Gün Boyunca Etkinlikler Yasaklandı

Hakkari Valiliği tarafından çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında il genelinde 15 gün boyunca toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılması yasaklandı.

Hakkari Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak il genelinde 15 gün boyunca toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığı belirtildi. 

Konu ile ilgili olarak Valilik tarafından yayımlanan duyuruda Cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve salgının yayılmasını engellemek amacı ile karar alındığı vurgulandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Bu doğrultuda Hakkari Valiliği tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi: 

"Cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, korona virüs salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. Maddesi hükümleri gereğince; valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere Hakkari il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 3 Ekim 2020 tarihi saat 00.01’den 17 Ekim 2020 tarihi saat 23.59’a kadar 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, konser, şenlik, meşale yakma, el ilanı/bildiri/broşür dağıtma, afiş/poster asma vb. türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.