Halep Çok Acil İnsani Yardıma Kavuşturulmalı !

Halep Çok Acil İnsani Yardıma Kavuşturulmalı !

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adnan Halep hakkında açıklamalar yaparak " Halep'in acilen insani yardıma kavuşturulması gerekiyor " dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Halep'in ve Türkmenlerin çok acil insani yardıma kavuşturulması gerektiğini belirterek, "Türkiye'den Halep'e bir yardım ve kardeşlik koridoru hiç vakit kaybetmeden açılmalıdır. Bu nedenle Halep'te süresiz ateşkes zaruridir. Aksi halde insanlığın gördüğü en büyük dramlardan biri yaşanacaktır. Halep ölüme terk edilemez. Türk milleti Halepli soydaşlarımıza yardım etmek için seferberdir." değerlendirmesinde bulundu.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'nin en büyük ikinci şehri Halep'ten gelen haberler ve insanlık dışı görüntülerin "Ben Türk'üm" diyen herkesin yüreğini yaktığını ifade etti.

Başta Halep olmak üzere Suriye'nin her yerinde Türkmenlere karşı alenen savaş suçu işlendiğini belirten Adan, Türkmenlere karşı işlenen bu savaş suçunun birden fazla ortağı olduğunu kaydetti.

Esed, PKK, Hizbullah, PYD ve bir sürü mezhepçi örgütün Halep'e, dolayısıyla Türkmenlerin üzerine çöreklendiğini, Suriye Türkmen Meclisi'nin resmi açıklamasının Halep'teki acıyı ortaya serdiğini aktaran Adan, şu ifadeleri kullandı:

"Yüz binlerce insan küçük bir alana sıkışıp kalmıştır. En temel insani ihtiyaçlar dahi karşılanmamaktadır. Gıda ve suya olan ihtiyaç had safhaya ulaşmıştır. Diğer yandan Halep'te Türkmenlerden boşaltılan mahallelere terör örgütü PYD yerleşmektedir. Esad güçleri ile PYD, Türkmenlere karşı stratejik ortak olmuşlardır. Askerlerimizin Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde El Bab'a yönelik harekatı, Esad güçlerini ve PYD'yi tedirgin etmektedir. Çünkü El Bab, Halep'e ve Türkmen kardeşlerimize açılan kapıdır. Bu kapıyı bize kapatmak için bütün şer güçler ittifak halindedir.

Birleşmiş Milletler'in çok gecikmeli de olsa Halep'i gündemine almış olması yeterli değildir. Halep'in ve Türkmenlerin çok acil biçimde insani yardıma kavuşturulması şarttır. Türkiye'den Halep'e bir yardım ve kardeşlik koridoru hiç vakit kaybetmeden açılmalıdır. Bu nedenle Halep'te süresiz ateşkes zaruridir. Aksi halde insanlığın gördüğü en büyük dramlardan biri yaşanacaktır. Halep ölüme terk edilemez. Türk milleti Halepli soydaşlarımıza yardım etmek için seferberdir. Halep'teki işkence ve cinayet son bulmadan bize huzur yoktur." 

Kamupersoneli.net - AA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler