Hamza Dağ "Susamam" diyen rapçileri sert eleştirdi

Rap müziğinin ünlü ismi Şanışer'in, 18 rapçiyle bir araya gelerek toplumsal sorunları ele aldığı 'Susamam' adlı şarkısı sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Sosyal sorumluluk projesi adı altında yapılan ve kamuoyunda büyük yankı uyandıran "Susamam" şarkısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan sert eleştiri geldi. Hamza Dağ 'susamam' şarkısına ne dedi? Nasıl tepki gösterdi? Haberimizin detayında..

GÜNDEM 08.09.2019, 17:53 08.09.2019, 18:40
Hamza Dağ "Susamam" diyen rapçileri sert eleştirdi

Şarkısını sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendiren Şanışer, toplumsal sorunları ele aldığını söylemişti. Söz konusu şarkı sosyal medyada da kısa sürede gündem oldu ve binlerce kullanıcı ve ünlü isimler şarkıya övgü yağdırmıştı. Susamam şarkısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

"SANAT PROVOKASYONUN ARACI OLMAMALIDIR"

Dağ, kişisel Twitter hesabından yayınladığı videoya ilişkin paylaşımında da, "Sanat, provokasyonun ve siyasi manipülasyonun aracı olmamalıdır. #Susamam diyenlerin Türkiye'nin en kritik dönemlerinde nasıl lâl olduğunu çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bundan iki gün önce yayınlanan ve gündeme oturan Susamam şarkısının mimarı Şanışer de bugün  bir açıklama yayınlayarak, "“Şarkımızı hiçbir siyasi düşünceye tek başına mâl etmeyin, hiçbir siyasi düşünceye direkt karşı olduğumuzu varsaymayın. Bunu hem dinleyen dostlardan hem de projede bulunan arkadaşlardan ciddiyetle rica ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)