Hangi Meslek Grubu Hangi Tarihte Sevk Edilecek ! Bedelli Askerlik Tarihleri Değişebilir

Bedelli askerlik sevk tarihleri ile ilgili olarak sosyal medyada yapılan bir paylaşım akılları karıştırdı. Peki hangi meslek grubu ne zaman sevk edilecek? Bedelli askerlik tarihleri değişecek mi? Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 13.09.2018, 16:38
Hangi Meslek Grubu Hangi Tarihte Sevk Edilecek ! Bedelli Askerlik Tarihleri Değişebilir

Bedelli askerlik yapacaklar için başvurular hala devam ediyor. Şu ana kadar 500 binden fazla başvuru yapıldı. Bedelli askerlik celp tarihleri hakkında sosyal medyada bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşım askerlik tarihleri hakkında akılları karıştırdı.

SOSYAL MEDYADAKİ DUYURU

Sosyal medyada yapılan paylaşım "Bedelli askerlik askere sevk duyurusu" başlığıyla kamuoyuna servis edildi. Söz konusu paylaşıma göre öğrencilerin yaz döneminde, milli sporcuların sezon tatillerinde, kamu ve özel sektörde çalışanların ise yaz dönemi dışında silah altına alınması planlanıyor.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada örgün öğrenim ile yurt dışında fakülte ve yüksek okul ile lisans üstü eğitimleri devam eden öğrencilerin birinci öncelikle yaz döneminde olacak şekilde silah altına alınacakları ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu duyuruda Milli Takım oyuncuları ve profesyonel sporcular için de sezon tatillerine uygun olacak şekilde silah altına alınacakları vurgulanırken kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde çalışan yükümlüler yaz dönemi dışındaki celp dönemleri dışında silah altına alınacaklardır.

Bu paylaşım sosyal medyada hızla yayılarak tartışmalara neden oldu. Bu tartışmalara ise en büyük tepki öğretmenlerden geldi. Öğretmenler yaz ayları dışında askere alınma ihtimalleri hakkında tepki gösterdiler ve yaptıkları paylaşımlarda "Öğrenciler, sporcular düşünülürken; biz öğretmenler kapsam dışı kaldık." ifadelerine yer verdiler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yazı ile bedelli askerliğe başvuru yapmış olan öğretmenlerin eğitimlerini sömestr veya yaz döneminde alabilecekleri ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)