Harekat Açıklamalarından Dolayı HDP'li Buldan ve Temelli Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP'li Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma Suriye Barış Harekatı ile ilgili açıklamaları nedeniyle başlatıldı.

GÜNDEM 10.10.2019, 11:57
Harekat Açıklamalarından Dolayı HDP'li Buldan ve Temelli Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) dün Türkiye'nin sınır güvenliği ve bölge halkının huzuru için Suriye'deki terör unsurlarına yönelik "Barış Pınarı Harekatı"nın başlatıldığı hatırlatıldı.

Başsavcılık tarafından Barış Pınarı Harekatı hakkındaki açıklamalarından dolayı HDP'li Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı.

SORUŞTURMA HAKKINDA AÇIKLAMA YAPILDI

Soruşturmaya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Harekat ile ilgili olarak HDP eş genel başkanları ve 27. dönem milletvekilleri Sezai Temelli ve Pervin Buldan tarafından dün yapılan yazılı açıklama ile ilgili olarak adı geçen milletvekilleri hakkında 'terör örgütü propagandası yapma' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından, 9 Ekim'de HDP Genel Merkezi'nde aynı konu ile ilgili olarak HDP 27. dönem Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit tarafından ortak metin çerçevesinde yapılan basın açıklaması ile ilgili olarak, 'terör örgütü propagandası yapma', 'suçu ve suçluyu övme', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından 27. dönem milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven, Berdan Öztürk, Sezai Temelli ve Pervin Buldan haklarında resen soruşturma başlatılmıştır."

Yorumlar (0)