Hatay'da Korkutan Deprem: 4,7 Şiddetinde Deprem Oldu

Kandilli Rasathanesi tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve açıklamada Hatay'da saat 08.35'te merkez üssü Samandağ olan bir depremin meydana geldiği ifade edildi. Daha sonra revize edilen açıklamada depremin şiddetinin 4,1 olduğu da vurgulandı.

GÜNDEM 20.02.2019, 09:09 Batuhan
Hatay'da Korkutan Deprem: 4,7 Şiddetinde Deprem Oldu

Kandilli Rasathanesi tarafından bir açıklama yapılarak Hatay'da deprem meydana geldiği ifade edildi. Açıklamada depremin saat 08.35'te meydana geldiği merkez üssü Samandağ olduğu ve şiddetinin 4,7 olduğu vurgulandı. 

Daha sonra Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklama revize edildi ve açıklamada depremin şiddetinin 4,1 olduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra yerin 9.5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Antakya merkez ve çevre ilçelerden de hissedildi. Ayrıca söz konusu açıklamada depremde herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı ifade edildi.

Tüm bunların yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafndan da bazı veriler açıklandı. Bu verilere göre deprem bu sabah Mudanya'da saat 07.11'de 2,0 şiddetinde ve 07.24'te 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yorumlar (0)