Hatay Yayladağ Kaymakamlığında sahte seçmen kaydı kavgası

CHP'li Başkan Özgün, Hatay Yayladağ'da sahte seçmen kaydı yapıldığını iddia ederek, görüntü kaydı almak istedikleri sırasında da ilçe kaymakamı tarafından CHP’lilerin darp edildiğini öne sürdü.

Hatay Yayladağ Kaymakamlığında sahte seçmen kaydı kavgası

Seçimlere üç aydan az bir süre kala “hayali seçmen” iddiaları Türkiye’nin gündemine oturdu. Muhalefet, birçok bölgede “hayali seçmen” iddialarını yinelerken, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün de sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video ve bir mesaj paylaştı.

Oda Tv'de yer alan habere göre, CHP Başkan Özgün, Hatay Yayladağ da usulsüz şekilde seçmen kaydı yapıldığını iddia ederek, görüntü kaydı almak istedikleri sırasında da ilçe kaymakamı tarafından CHP’lilerin darp edildiğini öne sürdü.


CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün mesajı ve paylaştığı video şöyle:

“Hatay Yayladağı'nda 17 Ocak saat 17.00dan sonra usulsüz şekilde seçmen kaydı yapıldığının tespiti üzerine geçmiş dönem ilçe başkanımız ve ilçe seçim kurlu yetkilimiz görüntü almaya çalışmıştır. İlçe kaymakamı ise suç işleyerek eski ilçe başkanımızı darp etmiş ve hakaret etmiştir.”

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE