Hava Kuvvetleri'ne Geri Dönüşler İçin İlk Başvurular Başladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda daha önce görev yapıp çeşitli nedenlerle görevinden ayrılanların, göreve geri dönmeleri gündeme gelmişti. Göreve geri dönmeler için ilk başvurular başladı.

GÜNDEM 07.09.2016, 15:54 07.09.2016, 16:02
Hava Kuvvetleri'ne Geri Dönüşler İçin İlk Başvurular Başladı
Hava Kuvvetleri'nde görev yapan ve çeşitli nedenlerle görevden ayrılanların göreve geri dönmeleri geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. 

Çeşitli sebeplerle görevinden ayrılmak zorunda kalan Hava Kuvvetleri Komutanlığı personellerinin görevlerine geri dönmeleri için başvurular 6 Eylül 2016 tarihi itibariyle başladı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 6 pilot, göreve geri dönmek için başvuruda bulundu. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, göreve geri dönmek isteyen 6 pilotun başvuru yaptığını web sitesi üzerinden duyurdu. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:


"Güzel ülkemizin özgürlüğü için vazgeçilmez olan Türk Hava Kuvvetlerinin güçlü kanatlarına düşen ve oldukça artan bu sorumluluğu taşımak üzere gönüllü olan pilotlar duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktarmışlardır; şanlı Türk ordusunun yetiştirdiği şerefli Türk subayları olarak, vatanın bölünmez bütünlüğünün korunmasında bize düşen görevleri yapmak üzere kısa süreliğine ayrı kaldığımız kartallar yuvasına geri dönüş için ilk adımı atmanın haklı gururunu yaşıyoruz." 

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)