Hava Kuvvetlerine Flaş Operasyon ! 36 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ soruşturması hakkında bir açıklama yaparak 36 kişi hakkında gözaltı kararının verildiğini belirtti.

Hava Kuvvetlerine Flaş Operasyon ! 36 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ soruşturması hakkında bir açıklama yapıldı.

36 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada 36 şüpheli hakkında Ankara merkezli 18 ilde gözaltı kararı verildiği vurgulandı. 

Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gözaltı kararı verilen kişilerin dokuzunun pilot olduğunu vurguladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki bazı askerlerin FETÖ'nün mahrem sorumlularıyla örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullanılan, ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edildi.

Bu kapsamda soruşturmayı derinleştiren başsavcılık, 33'ü üsteğmen, 3'ü teğmen olmak üzere 36 şüphelinin ismine ulaştı. 9'u pilot olan şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 18 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen gözaltı işlemleri devam ediyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 10:22
YORUM EKLE